3 niedziela Wielkanocy - 18 kwietnia 2021 roku.

1.Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa o to, by pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

2.Dziś na Mszy św. o godz.11.00 błogosławienie małżeństw , które w kwietniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

3. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-23 kwietnia[piątek] - uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

-24 kwietnia[sobota] - uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Naszej Archidiecezji naszego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

4.W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz.9.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

5. Następna niedziela jest Niedzielą |Dobrego Pasterza.

Wielkanoc - 4 kwietnia 2021 roku.

1.Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz.9.00 i 11.00. Taca na KUL.

2.We środę o godz.9.00 Msza św. w intencji mieszkańców Lebiedzina.

.3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Teraz trwa nowenna przed  Świętem Bożego Miłosierdzia.

4. Pokoju serca,radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie - z całego serca wam życzę na Święta.

Niedziela Palmowa -28 marca 2021 roku.

1.Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia.To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2.W Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek Msze św. będą z rana o godz.7.00.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00.

Wielki Piątek - pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii, obowiązuje nas post ścisły. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz.18.00. Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, adoracja przy Grobie potrwa do godz.22.00.Rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota - dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę  i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do Otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz.9.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów na placu kościelnym przy krzyżu od godz.9.00 do 13.00 [co godzina]

Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.19.00.Adoracja przy Grobie do godz.24.00.

Msza św. Rezurekcyjna o godz.6.00.Z racji pandemii procesji nie będzie.

5 niedziela Wlk. Postu.

1.Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek.Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W każdy wtorek na Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do św. Józefa, prosząc Go o opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.

3. We czwartek - 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. będą o godz.9.00 i 17.00.

4.W piątek DROGA KRZYŻOWA po Mszy św. wieczornej, a GORZKIE ŻALE we środy i niedziele.

5 W sobotę Msza św. tylko z rana o godz.7.00.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na obu Mszach św.

4 niedziela Wlk. Postu - 14 marca 2021 roku.

1.Życie stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania  swego życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów.

- dzisiaj kończymy rekolekcje wielkopostne.

2.W każdy wtorek miesiąca na Mszy św. wieczornej modlimy się Litanią do św. Józefa. Zapraszam wszystkich, a szczególnie mężczyzn.

3. W piątek 19 marca - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.11.0, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, błogosławienie małżeństw, które w miesiącu marcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

5.W piątek, po wieczornej Mszy św. DROGA KRZYŻOWA,a GORZKIE ŻALE we środę po wieczornej Mszy św i w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.

, Biskupa i Męczennika. Na Mszy św. wieczornej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja w chorobach gardła.

-5 luty[piątek] - wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Na Mszy św. wieczornej poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

- 6 luty[sobota] - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

5. W zakrystii są do nabycia świece gromnice.