3 niedziela zwykła - 23 stycznia 022 roku.

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym, z inicjatywy papieża Franciszka od 019 roku obchodzona jako Niedziela Biblijna. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga, przez lekturę Pisma Świętego.

2.We wtorek, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. We środę, 26 stycznia w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców islamu.

4. We czwartek, 27 stycznia, obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

6. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu;

-24 stycznia[poniedziałek] - wspomnienie św. Franciszka Salezego,Biskupa i Doktora Kościoła.

-26 stycznia[środa] - wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.

-28 stycznia[piątek] - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła.

-29 stycznia[sobota] - wspomnienie św. Bolesławy Lament, Dziewicy.

7. W sobotę, 29 stycznia o godz.9.00 Msza Św. "kolędowa". Zapraszam na nią mieszkańców Kantorówki, Podkantorówki i Starej Rozedranki.

2 niedziela zwykła - 16 stycznia 2022 roku.

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła - w ciągu roku..Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prośmy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły  do wypełnienia obowiązków.

2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność  Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych.

3.W piątek, 1 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

4. W liturgii Kościoła - w trym tygodniu:

-17 stycznia[poniedziałek] - wspomnienie św. Antoniego, Opata.

-19 stycznia[środa] - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.

-21 stycznia[piątek] - wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

5.W sobotę, 22 stycznia Msza św. "kolędowa" o godz.9.00. Zapraszam na nią mieszkańców Smolanki, Podjałówki, Jałówki i kol. Jałówka.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022 roku.

1.Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2.Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu.Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3.Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego

4. W sobotę, 15 stycznia, Msza św."kolędowa" o godz. 9.00 dla mieszkańców Hałego, Starego Szoru i Polanek.