32 niedziela zwykła - 10 listopada 2019 roku.

1.Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz.9.00.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu o godz.16.30, w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.

5.W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-11 listopada[poniedziałek] - wspomnienie św. Marcina, Biskupa.

-12 listopada[wtorek] - wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

-13 listopada[środa] - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Męczenników.

-16 listopada[sobota] - uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki naszej Archidiecezji.

31 niedziela zwykła - 3 listopada 2019 roku.

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2.Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnianiu zwyczajnych warunków odpustu.

3.Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu o godz.16.30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz.1100.

4.W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-4 listopada[poniedziałek] - wspomnienie św. Karola Boromeusza , Biskupa.

-9 listopada[sobota] - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

6.W następną niedzielę puszka na Kościół prześladowany.

7. We czwartek rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej  w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej,Matki Miłosierdzia, codziennie o godz.18.00.

30 niedziela zwykła - 27 października 2019 roku.

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2.Zapraszam do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych.

3.W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-28 października[poniedziałek] - święto św. Apostołów św. Szymona i św. Judy Tadeusza.

4.W piątek - 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz.9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja żałobna na cmentarz grzebalny i modlitwy za zmarłych. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu. Taca na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.9.00 i po niej różaniec z procesją na cmentarz grzebalny, będzie jeszcze Msza św. o godz.17.00.

6. Nasz Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda w poniedziałek obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

7. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami [ być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się  w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga].