12 niedziela zwykła - 21 czerwca 2020 roku.

1. Trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie w codziennych troskach.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca.Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. We środę, 24 czerwca - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek, 26 czerwca, o godz.8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

5. Sakrament bierzmowania dla uczniów kl. VIII i VII zostanie udzielony 14 lipca, o godz.18.00. W związku z tym w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz.9.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci.

11 niedziela zwykła - 14 czerwca 2020 roku.

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem[byłam], ile razy odmówiłem Litanię do Serca Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy św. i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcili i abyśmy pomagali innym dojść do świętości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie gromadzimy się na Mszy św. wieczornej , po niej śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. We czwartek, 18 czerwca zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianuszków.

4. W piątek, 19 czerwca - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii. Zapraszam na Mszę św. o godz.10.00, po niej procesja eucharystyczna. Po procesji błogosławieństwo dzieci. Będzie jeszcze Msza św. o godz.18.00. Z racji na odpust w tym dniu nie ma postu.

5. W sobotę,20 czerwca - wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

6. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-17 czerwca[środa] - wspomnienie św. Brata Alberta  Chmielowskiego, Zakonnika.

Uroczystość Trójcy Świętej - 7 czerwca 2020 roku.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Świętej Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę:" Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca - uroczystość Bożego Ciała.Msze św. będą o godz.8.00 i 10.00. Po Mszy św o godz.10.00 procesja eucharystyczna, w tym roku wokół kościoła[zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa.] Przy kapliczkach zostaną przygotowane 4 ołtarzyki. Niech udział w procesji będzie naszym wyznaniem wiary.

3. W tygodniu, po Bożym Ciele wieczorem - po Mszy św. będziemy śpiewali Nieszpory Sakramencie z procesją wokół świątyni. Zapraszam.

4. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

- 8 czerwca[poniedziałek] -m wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

-10 czerwca[środa] - wspomnienie bł. Bogumiła, Biskupa.

- 13 czerwca[ sobota] - naszej parafii odpust św. Antoniego Padewskiego. Msze św. o godz.9.00 i 18.00.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 roku.

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce"Zielonymi Świątkami", kończy się okres Wielkanocy.

2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Św., a w niedziele po Mszy św. o godz.11.00. Będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich.

3.W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

- w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu[ od godz.9.00 do wieczornej Mszy św. Możliwość osobistej modlitwy przed Jezusem.]

4. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-1 czerwca[poniedziałek] - święto NMP, Matki Kościoła.

-3 czerwca[środa] - wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników.

-4 czerwca[czwartek] - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.

5. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w ich intencji.

6. W przyszłą  niedzielę, 7 czerwca obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy Św. o godz.9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz.11.00. - 5 uczniów klasy III przystąpi do I Komunii Św.

7. Nowe zarządzenie Ks. Arcybiskupa:

- z dniem 25 maja wygasa dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., zachęta do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św i unikanie grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczeniem.

- dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. na okres do końca czerwca br. tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji[np. kaszel, katar, podwyższona temperatura], bądź przebywającymi w kwarantannie. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej naszej Archidiecezji[www.archibial]

na modlitwę różańcową przy krzyżu z 1909 roku, na godz.14.00. Będziemy modlić się o zachowanie nas od epidemii koronawirusa, za nasze rodziny, parafię i ojczyznę. Taką modlitwę będziemy prowadzić w poszczególne niedziele w naszych miejscowościach. Już czas na modlitwę panowie.