Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 roku.

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce"Zielonymi Świątkami", kończy się okres Wielkanocy.

2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Św., a w niedziele po Mszy św. o godz.11.00. Będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich.

3.W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

- w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu[ od godz.9.00 do wieczornej Mszy św. Możliwość osobistej modlitwy przed Jezusem.]

4. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-1 czerwca[poniedziałek] - święto NMP, Matki Kościoła.

-3 czerwca[środa] - wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników.

-4 czerwca[czwartek] - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.

5. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w ich intencji.

6. W przyszłą  niedzielę, 7 czerwca obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy Św. o godz.9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz.11.00. - 5 uczniów klasy III przystąpi do I Komunii Św.

7. Nowe zarządzenie Ks. Arcybiskupa:

- z dniem 25 maja wygasa dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., zachęta do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św i unikanie grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczeniem.

- dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. na okres do końca czerwca br. tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji[np. kaszel, katar, podwyższona temperatura], bądź przebywającymi w kwarantannie. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej naszej Archidiecezji[www.archibial]

Wniebowstąpienie Pańskie - 24 maja 2020 roku.

1.Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj  z inicjatywy papieża Benedykta XVI modlimy się za Kościół w Chinach.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Na Mszy św. wieczornej będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

3. W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-26 maja[wtorek] - wspomnienie św Filipa Nereusza, Prezbitera

-29 maja[piątek] - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.

-30 maja[sobota] - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

4. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Trwa nowenna przed tą uroczystością, za udział w niej można zyskać odpust zupełny.

5. W przyszłą niedzielę zapraszam mężczyzn ze Smolanki na modlitwę różańcową przy krzyżu z 1909 roku, na godz.14.00. Będziemy modlić się o zachowanie nas od epidemii koronawirusa, za nasze rodziny, parafię i ojczyznę. Taką modlitwę będziemy prowadzić w poszczególne niedziele w naszych miejscowościach. Już czas na modlitwę panowie.

6. Przypominam, że w piątki  - w naszym kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.9.00 do wieczornej Mszy św. Zapraszam do osobistej modlitwy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. 

6 niedziela Wielkanocna - 17 maja 2020 roku.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół  ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemieniać nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w Słowo Boże - to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary. Wpatrujemy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Boga.

3. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na świecie nie brakowało chleba.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Bożej w dni powszednie po wieczornej Mszy św, a w niedziele po Mszy św. o godz.11.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. Za udział w niej można zyskać odpust zupełny.

6. Od dzisiejszej niedzieli może w naszym kościele uczestniczyć w nabożeństwach 50 osób.

5 niedziela Wielkanocna - 10 maja 2020 roku.

1.Dziś przypada 5 niedziela Wielkanocy..Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

2.W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-14 maja[czwartek] - święto św. Macieja, Apostoła.

-16 maja[sobota] - święto św.Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

3.Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po wieczornej Mszy św, a w niedziele po Mszy św. o godz.11.00. Zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki nszego Pana i naszej.

4. Nowe zarządzenie Ks. Arcybiskupa:

-przedłużona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św do 25 maja 2020 r.

- Ks. Arcybiskup zachęca nas ,do podjęcia wysiłku uczestniczenia w życiu sakramentalnym, można uczestniczyć we Mszy św. w dni powszednie i korzystać z innych sakramentów w oczekiwaniu na decyzję, kiedy można będzie uczestniczyć w niedzielę we Mszy św. bez ograniczeń.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.9.00 spotkanie grupki dzieci[5] i rodziców w kościele w związku z I Komunią św.

4 niedziela Wielkanocna - 3 maja 2020 roku.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołanie do służby w Kościele. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi - Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość i dobro wszystkich Polaków.

3.W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

-4 maja[poniedziałek] - wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

-6 maja[środa] - święto św.Filipa i Jakuba, Apostołów.

-8 maja[piątek] - uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego

4.Przypominam, że w naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz.11.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

3 niedziela Wielkanocna - 26 kwietnia 2020 roku.

1.Dziś przypada 3 niedziela wielkanocna. W tę niedzielę obchodzimy  Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Rozważajmy Słowo Boże zawarte w Piśmie Św.Dziś po Mszy św. o godz.9.00 spotkanie rodziców klasy III.

2. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątki miesiąca maja będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.9.00 do wieczornej Mszy św.

3. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc - maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz.11.00.

4.W liturgii Kościoła - w tym tygodniu:

- 29 kwietnia[środa] - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Jest to również dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.

-2 maja[ sobota] - Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny{ przeniesiona w tym roku na sobotę]. Jest to również dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski.

5. Przyszła niedziela - 3 maja - jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzień Modlitw o Powołania.

6. Przypomnę, że w naszym kościele podczas nabożeństw może uczestniczyć 25 osób.